loading...
Zamknij wpis

Duch cysterski – cedyńska reaktywacja.

Od niedawna otworzył swoje podwoje nowy, luksusowy hotel w Cedyni. Nie byłoby w tym nic sensacyjnego gdyby nie fakt, że mieści się on w odbudowanym skrzydle pocysterskiego klasztoru. Co więcej, to czego nie udało się przez dziesiątki lata uczynić gminie, służbom konserwatorskim … sprawił jeden człowiek.

A jednak można … nawet w naszym kochanym Państwie …, wbrew otaczającej nas niemocy, uczynić coś, co wydaje się nieprawdopodobne. Wystarczy zapał, konsekwencja działania, odwaga, odrobinę szaleństwa i co najważniejsze by ktoś kto pomóc nie może przynajmniej nie przeszkadzał.


Warto odwiedzić to historyczne miejsce i to nie tylko wirtualnie. Ceny są wprawdzie z górnej półki, ale przynajmniej popatrzeć warto.


Niech ten obiekt - chluba właścicieli a zapewne również i całego miasta, posłuży za przykład wzorowego współdziałania osób i instytucji, dla których dobro zabytku jest najistotniejszą przesłanką.


Niech obudzony ponownie duch cysterski towarzyszy właścicielom w podejmowanych przez nich inicjatywach, a być może jeszcze nie jedno na wzgórzu klasztornym się stanie!


 


http://www.klasztorcedynia.pl/index1.htmDo góry