loading...
Zamknij wpis

Wyprawa studyjna: Schwennenz, Krackow, Wollin, Penkun, Sommersdorf, Wartin, Luckow, Casekow, Woltersdrof, Kunow, Hohenfelde, Gartz, Mescherin

Kolejna wyprawa studyjna wiodła również przez tereny naszych zachodnich sąsiadów. Granicę przekroczyłem w miejscu dawnego przejścia pieszo-rowerowego w Schwennenz.

Następnie drogą rowerową biegnącą wzdłuż szosy skierowałem się do miejscowości Krackow (pozazdrościć takich ścieżek). Z Krackow udałem się do pobliskiej miejscowości o swojskiej nazwie Wollin. Następnie przez Penkun dotarłem do wsi Sommersdorf. Dalej wsie Wartin, Luckow i Casekow. Miłe rozczarowanie spotkało mnie w następnej osadzie Woltersdrof. Natknąłem się tam na przepiękny granitowy kościół, który nie był zaznaczony na mapie (hm …. Niemcom również zdarzają się pomyłki). Dalej były już tylko Kunow i Hohenfelde. Droga powrotna wiodła przez Gartz i Mescherin. Obie miejscowości łączy  przepiękna ścieżką wiodącą wzdłuż Odry Zachodniej. Na trasie podziwiać można, piękne krajobrazowo pasmo moreny czołowej i dolinę Odry oraz urokliwe wioski z ich granitowymi kościołami. 
Długość pętli wyniosła 111 km.
 Wyświetl większą mapęDo góry