loading...
Zamknij wpis

Romańska Słowacja dla aktywnych.

http://www.apsida.sk 

Wzrastającą popularność aktywnej formy wypoczynku nie trudno zauważyć, szczególnie po obładowanych rowerami i deskami surfingowymi samochodach przemierzających latem naszą Ojczyznę. Coraz więcej osób, nawet całych rodzin, korzysta z tej formy regeneracji sił, łącząc przyjemne z pożytecznym. Zgodnie z zapotrzebowaniem wzrasta też ilość tworzonych szlaków tematycznych, pogłębiających naszą wiedzę o historii i kulturze regionu, w którym przebywamy czasowo bądź mieszkamy na stałe.  
Planując tegoroczny urlop warto wziąć pod uwagę kraj naszych południowych sąsiadów – Słowację. Obfituje ona w zabytki sakralne o metryce sięgającej nawet IX wieku, wszak chrześcijaństwo dotarło tam dużo wcześniej niż do grodów na Wisłą i Odrą.
Pomocą w ustaleniu trasy służyć może strona internetowa tworzona przez pasjonatów architektury sakralnej, dostępna pod linkiem http://www.apsida.sk. Znajdziemy tam katalog zabytków sakralnych obfitujący w fotografie i wyczerpujące opis obiektów. Ponadto zaznajomić się można z wieloma artykułami z pogranicza architektury i historii tego ciekawego kraju. Walorem jest wciąż utrzymująca się konkurencyjność cenowa Słowacji i jej przepiękne ukształtowanie, czego będziemy mogli doświadczyć przeglądając stronę.
 
Godne polecenia są również rodzime i transgraniczne szlaki tematyczne, które z łatwością wytyczyć można w oparciu o strony internetowe:Do góry