loading...
Zamknij wpis

O Józiu, który wędrował szlakiem misji Świętego Ottona - nowość wydawnicza

Autorki książki postawiły sobie za cel ułatwienie pracy nauczycielom w szkole podstawowej, w realizacji tematów dotyczących chrystianizacji Pomorza.

Książka świetnie może się sprawdzić również podczas wakacji. Może być ciekawą inspiracją do rodzinnych wycieczek historyczno-turystycznych. Dziesięcioletni Józio - mieszkaniec Szczecina, wędruje wraz ze swym dziadkiem śladami bp. Ottona. Dziadek jest bogatym źródłem opowieści dla swego wnuka.
Część pierwsza opisuje pierwszą misję św. Ottona i kończy się uzyskaniem przez czytelnika Dyplomu Historyka – Wędrownika. Jest to nagroda za przeczytanie książki i wykonanie zadań w niej zawartych. Druga część opowiada o drugiej misji i bardziej akcentuje sposób dochodzenia Józia do świadomego chrześcijaństwa. Jej uwieńczeniem jest Dyplom Małego Misjonarza.
Józio szuka śladów pobytu św. Ottona m.in.w Pyrzycach, Kamieniu Pomorskim, Wolinie, Cerkwicy, Kołobrzegu i Szczecinie. Książka dostarcza dzieciom wiedzę nie tylko na temat wiary ale również z zakresu historii, geografii i architektury Pomorza Zachodniwgo. Dzieci nauczą się pracy z mapą, a mały bohater Józio zachęci je do aktywnego poznawania swoich okolic.
książka adresowana jest wprawdzie do milumińskich ale także dorosly znajdzie w niej wiele ciekawych wiadomości i z powodzeniem przypomni sobie lata swojego dzieciństwa.
 
 
O Józiu, który wędrował szlakiem misji Świętego Ottona.
Longina Cywińska  *  Maria Frela
il. Bożena Biegun
fotografie: Zygmunt Piotr Cywiński
Wydawnictwo Kadruk  *  Wydawnictwo „Dokument” - Oficyna Archiwum Państwowego w SzczecinieDo góry