loading...
Zamknij wpis

Kościoły z naszego-nieba

Otaczającą nas rzeczywistość postrzegamy zazwyczaj z poziomu zmysłów. Ten sposób percepcji obiektów kultury materialnej i niematerialnej tworzonej przez człowieka, jest nam przyrodzony. W chwilach kiedy dane nam jest wznieść się ponad ten poziom, przekonujemy się, jakże odmienne może być nasze patrzenie.

Naturalne wyniesienie terenu, galeria kościelnej wieży, krenelaż baszty czy bramy obronnej, pozwalają nam spojrzeć na naszą Małą Ojczyznę z innej perspektywy.
Patrzenie z góry możliwe jest obecnie, w szerszym niż dawniej zakresie, dzięki dynamicznemu rozwojowi paralotniarstwa. Wśród pasjonatów skrzydeł są bowiem osoby, które łączą przyjemność latania z innymi zamiłowaniami. Taką osobą jest Pan Marek Krukiel, który od kilku lat przemierza zachodniopomorskie niebo. Rozpoznawalny jest po skrzydełku, na którym widnieje wymowny napis Nasze Niebo. Nie trudno się domyśleć, że jest to również logo firmy prowadzonej przez Pana Marka, zajmującej się wykonywaniem fotografii lotniczej.       
Zdjęcia zamieszczone na stronie www.nasze-niebo.pl zafascynowały mnie odmienną i szerszą niż zwykle perspektywą spojrzenia na architekturę, łącznie z otaczającym ją kontekstem przyrodniczo-kulturowym. Owocem nawiązanej współpracy są fotografie wybranych obiektów sakralnych. Zapraszam do zapoznania się z przykładową galerią.Do góry